Pääluottamusmiehet ja luottamusmiehet

Pääluottamusmiehet 2019 - 2020

KVTES ja TS
Pääluottamusmies 

puh.

Varapääluottamusmies
Maria Tikkanen
maria.tikkanen@kemi.fi
puh. 040 182 8372 

tavattavissa ma -  pe.


TTES
Pääluottamusmies 
Matti Ahvenjärvi, 
puh. 040 768 7329,
matti.ahvenjarvi@kemi.fi

varapääluottamusmies 
Janne Rytkönen,
puh. 0400 568 708
janne.rytkonen@)kemi.fi

KVTES Länsipohjan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä
Pääluottamusmies 
Ilkka Aittola
puh. 040 809 6468
ilkka.aittola@lpshp.fi

varapääluottamusmies 
Outi Korvela
puh. 040 145 0996
outi.korvela@lpshp.fi

Mehiläinen Länsi-pohja
Pääluottamusmies 
Minna Myyry
minna.myyry@mehilainen.fi


KVTES Tervola
Pääluottamusmies 
Elina Penttinen
puh. 050 326 6841
elina.penttinen@tervola.fi

varapääluottamusmies 



Alakohtaiset luottamusmiehet 
2018 - 2019 

Palvelutalot
Oklaholma, Syväkangas, Keskustan, 
ja Kehitysvammahuollon yksiköt ja kotihoito
Maria Tikkanen
puh:040 1828372
maria.tikkanen@kemi.fi


Palvelukoti Purola, Iltarusko, 
Nestori ja yksityiset palvelukodit
Piia Ollila
piia.ollila@hotmail.com

Terveydenhuollon yksiköt 
Kaino Björkman
puh. 040 715 0557
kaino.bjorkman@netti.fi

Varaluottamusmies
Puh:

Perhepäivähoito(Yhteyshenkilö)

puh:


Sosiaalityön palvelut
Pirkko Pehkonen
puh. 050 564 3760 
pirkko.pehkonen@kemi.fi

Toimistohenkilökunta
Merja Kokkonen
puh. 016 259 252 
merja.kokkonen@kemi.fi



Koulunkäynninohjaajat
Jaana Tuomainen
puh. 040 841 0631 
jaana.tuomainen@edukemi.fi

Varaluottamusmies
puh


Uimahalli
Antti Jänesaro
puh. 040 578 1067
antti.janesaro@kemi.fi

Tilapalvelu
Tero Nurmi
puh
tero.nurmi@kemi.fi

Puistopuoli
puh.


Kemin energia ja vesi
puh.


1.Varaluottamusmies



2.Varaluottamusmies
Hannu Hoikka
puh:


Konevarikko
Matti Ahvenjärvi
puh. 040 768 7329
matti.ahven@gmail.com

Varaluottamusmies
Janne Rytkönen
puh. 0400 568 708
janne.ryde@gmail.com

Liikenneväylät 
Aulis Tuomainen
puh. 040 480 7741
aulis.tuomainen@kemi.fi

Liikuntalaitokset

Satama kunnassapito
Matti Ahvenjärvi
puh. 040 768 7329
matti.ahven@gmail.com


Maanmittaus
Matti Ahvenjärvi
puh. 040 768 7329
matti.ahven@gmail.com

Kemin kaupungin siistijät


Kemin seurakunta
Tarja Nurminen
puh:
Tervolan luottamusmiehet 

Sairaala- ja vanhainkoti

Sivistystoimi
Terttu Vartio
puh. 040 962 2734
terttu.vartio@tervola.fi

Ruokahuolto ja siivous
Marita Laajala-Kantola
puh:


Tenergia Oy
Tapio Pesonen
puh:

Länsi- pohjan sairaanhoitopiiri
Tekninenpuoli
Hannu Joensuu 
puh.040 842 4092

Toimistohenkilöstö


Ammattiopisto Lappian
(Kemi/Tornioin toimipisteet)


Varaluottamusmies

Meri-Lapin kuntapalvelut liikelaitoskuntayhtymä Ruokapalvelut 
Maria Tikkanen
puh. 040 182 8372 
maria.tikkanen@kemi.fi