Luottamusmiehet

 

Pääluottamusmiehet 2018 - 2019

 

Kemin kaupunki

KVTES ja TS

Pääluottamusmies 

 

puh.

 

Varapääluottamusmies

Maria Tikkanen

maria.tikkanen@kemi.fi
puh. 040 182 8372 

 

tavattavissa ma -  pe.

 

Kemin kaupunki

TTES
Pääluottamusmies 

Matti Ahvenjärvi, 

puh. 040 768 7329,

matti.ahvenjarvi@kemi.fi

 

varapääluottamusmies 

Janne Rytkönen,

puh. 0400 568 708

janne.rytkonen@)kemi.fi

 

KVTES Länsipohjan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä

Pääluottamusmies 

Outi Korvela

puh. 040 145 0996

outi.korvela@lpshp.fi

 

Mehiläinen Länsi-pohja

Pääluottamusmies 

Minna Myyry

puh. 040 592 2164

minna.myyry@mehilainen.fi

 

 

KVTES Tervola

Pääluottamusmies 

Elina Penttinen

puh. 050 326 6841

elina.penttinen@tervola.fi

 

 

Alakohtaiset luottamusmiehet 

2018 - 2019 

 

Palvelutalot

Oklaholma, Syväkangas, Keskustan, 

ja Kehitysvammahuollon yksiköt ja kotihoito

Maria Tikkanen

puh:040 1828372

maria.tikkanen@kemi.fi

 

 

Palvelukoti Purola, Iltarusko, 

Nestori ja yksityiset palvelukodit

Piia Ollila

puh: 040 519 3464

piia.ollila@hotmail.com

 

Terveydenhuollon yksiköt 

Kaino Björkman

puh. 040 715 0557

kaino.bjorkman@netti.fi


Varaluottamusmies

Puh:

 

Perhepäivähoito(Yhteyshenkilö)

puh:

 

 

Sosiaalityön palvelut

Pirkko Pehkonen

puh. 050 564 3760 

pirkko.pehkonen@kemi.fi

 

Toimistohenkilökunta

Merja Kokkonen

puh. 016 259 252 

merja.kokkonen@kemi.fi

 

 

 

Koulunkäynninohjaajat

Jaana Tuomainen

puh. 040 841 0631 

jaana.tuomainen@edukemi.fi

 

Varaluottamusmies

puh

 

 

Uimahalli

Antti Jänesaro

puh. 040 578 1067

antti.janesaro@kemi.fi

 

Tilapalvelu

Tero Nurmi

puh: 0400 337 475

tero.nurmi@kemi.fi

 

Puistopuoli

puh.

 

 

Kemin energia ja vesi

puh.

 

 

1.Varaluottamusmies

 

 

 

2.Varaluottamusmies

Hannu Hoikka

puh: 0400 592 748

hannu.hoikka@netti.fi

 

 

Konevarikko

Matti Ahvenjärvi

puh. 040 768 7329

matti.ahven@gmail.com

 

Varaluottamusmies

Janne Rytkönen

puh. 0400 568 708
janne.ryde@gmail.com

 

Liikenneväylät 
Aulis Tuomainen
puh. 040 480 7741
aulis.tuomainen@kemi.fi

 

Liikuntalaitokset

 

Satama kunnassapito

Matti Ahvenjärvi

puh. 040 768 7329

matti.ahven@gmail.com

 

 

Maanmittaus

Matti Ahvenjärvi

puh. 040 768 7329

matti.ahven@gmail.com

 

Kemin kaupungin siistijät

 

 

Kemin seurakunta

Tarja Nurminen

puh: 040 564 4368

tarja.nurminen@evl.fi

Tervolan luottamusmiehet 

 

Sairaala- ja vanhainkoti

 

Sivistystoimi

Terttu Vartio

puh. 040 962 2734

terttu.vartio@tervola.fi

 

Ruokahuolto ja siivous

Marita Laajala-Kantola

puh:

 

 

Tenergia Oy

Tapio Pesonen

puh: 044 290 6318

 

Länsi- pohjan sairaanhoitopiiri

Tekninenpuoli

Hannu Joensuu 

puh.040 842 4092

 

Toimistohenkilöstö

 

 

Ammattiopisto Lappian

(Kemi/Tornioin toimipisteet)

 

 

Varaluottamusmies

 

Meri-Lapin kuntapalvelut liikelaitoskuntayhtymä Ruokapalvelut 

Maria Tikkanen

puh. 040 182 8372 

maria.tikkanen@kemi.fi